BIURO RACHUNKOWE XL KSIĘGOWOŚĆ KRAKÓW, PRĄDNIK BIAŁY
KOMPLEKSOWE USŁUGI KSIĘGOWE - PEŁNA KSIĘGOWOŚĆ, PAYROLL, OUTSOURCING

Payroll - co to jest?

Każda firma zatrudniająca pracowników ma obowiązek prowadzenia dokumentacji pracowniczej. Jest to dokładne zestawienie wszelkiego rodzaju działań związanych z danym pracownikiem. Niestety wszystkie nieprawidłowości w takiej dokumentacji mogą mieć bardzo przykre konsekwencje natury prawnej, dlatego też coraz więcej firm decyduje się na usługę outsourcingu.

Chcesz sprawdzić ile możesz zyskać dzięki usłudze Payroll?

Skontaktuj się z nami

payroll xl księgowośćPayroll to działanie z zakresu outsourcingu polegające na powierzeniu firmie zewnętrznej zadania prowadzenia dokumentacji pracowniczej oraz pełnej obsługi płac.

Co wchodzi w skład dokumentacji? Są to przede wszystkim listy płac pracowników, wyliczenia zmian w ich wynagrodzeniu np. na skutek choroby i L4, prowadzenie zestawień urlopów pracowniczych czy wszelkiego rodzaju wyliczeń podatkowych.

Outsourcing Payroll - warto czy nie?

Payroll to rozwiązanie coraz bardziej cenione na rynku, przede wszystkim wśród właścicieli nowych firm. Z czego to wynika? Największy wpływ na to ma fakt, że outsourcing pozwala na znaczne obniżenie kosztów związanych z prowadzeniem konkretnej działalności gospodarczej. Poza tym wielu przedsiębiorców nie zna  - zmieniających się w bardzo dynamicznym tempie - przepisów prawa pracy czy prawa podatkowego.

Tymczasem wszystkie firmy są zobowiązane do niezwłocznego wdrażania nowych przepisów, co może w dużym stopniu wydłużyć czas kompletowania dokumentów. Przekazanie obsługi płacowej firmie zewnętrznej jest sprawdzonym i wygodnym rozwiązaniem.

Payroll - co warto na ten temat wiedzieć?

Podczas podpisywania umowy z firmą zewnętrzną w związku z Payrollem warto w jej ramach dokładnie określić zakres obowiązków, które zostają powierzone firmie zewnętrznej. W ten sposób można uniknąć nieporozumień oraz zyskać gwarancję, że dokumentacja pracownicza będzie prowadzona w sposób rzetelny i prawidłowy. Korzystanie z usługi outsourcingowej jest szczególnie opłacalne dla firm, które zatrudniają co najmniej 20 osób.

Im większa jest liczba pracowników, tym większe są oszczędności dla firmy zlecającej usługę. Popularność Payrollu cały czas rośnie, chociaż wciąż wiele osób ma co do tego spore obawy. Wynikają one przede wszystkim z kwestii bezpieczeństwa i poufności przekazywanej dokumentacji pracowniczej. Brak zaufania do firmy zewnętrznej to problem wielu osób. Dlatego warto stawiać na firmy, które w tej mierze mają duże doświadczenie.

Payroll Kraków - XL Księgowość
Zapraszamy do kontaktu